Polowa Msza św. i festyn z okazji otwarcia świetlicy w Giełczynie 24 VI 2012 r.

Polowa Msza święta - 24 czerwca 2012 r.
Polowa Msza święta - 24 czerwca 2012 r.
ks. bp Tadeusz Bronakowski - Giełczyn
Zobacz galerię zdjęć:
Przemówienia, podziękowania i zaproszeni goście
Przemówienia, podziękowania
i zaproszeni goście
Zobacz galerię zdjęć:
Poświęcenie i uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Giełczynie
Poświęcenie i uroczyste otwarcie
nowej świetlicy w Giełczynie
Zobacz galerię zdjęć:
Konkursy, występy zespołów, jazda na kucyku, wspinaczka i wiele innych
Konkursy, występy, jazda na kucyku,
wspinaczka i wiele innych
Zobacz galerię zdjęć:
24 czerwca 2012 r. o 16.00,  odbyła się polowa Msza św.
celebrowana przez ks. bp Tadeusza Bronakowskiego, a po niej poświęcenie i uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Giełczynie. Świetlica została zbudowana w ramach projektu PROW 2007-2013, Oś 3 Odnowa i Rozwój Wsi. Gmina wyłożyła: 302 775,08 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej: 476 993 zł.
Poświęcenie nowej świetlicy w Giełczynie.
Ojcze Niebieski Ty dajesz nam wiele dowodów swojej dobroci uczyń nas wdzięcznymi za to co dla nas czynisz. Spójrz z miłością na tych wszystkich, którzy w tobie pokładają nadzieję. Pobłogosław ten obiekt,tę świetlicę i strzeż wszystkich, którzy będą z niej korzystać, udziel im Twojego pokoju, zachowaj ich od zła, daj im tego czego im potrzeba do życia i otwórz ich serca na potrzeby bliźnich. Niech zawsze pamiętają, że nasze mieszkanie na ziemi jest tylko przejściowe, bo jesteśmy powołani do wiekuistego przebywania z Tobą w niebie przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
ks. bp Tadeusz Bronakowski
Przemówienia, podziękowania i zaproszeni goście
Dziękuję ks. biskupowi za przyjęcie zaproszenia, za obecność, za odprawienie Mszy św. przy nowo wybudowanej świetlicy, za wprowadzenie miłej atmosfery, która nam bardzo uświetniła tę okazję. Dziękuję również księżom z naszej parafii, panu organiście, a teraz mam zaszczyt powitać znamienitych gości: ks. bp Tadeusza Bronakowskiego, Starostę Łomżyńskiego Lecha Marka Szabłowskiego, V-ce Starostę Krzysztofa Kozickiego, witam również Pana Prezydenta Miasta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, Pana Wójta Gminy Łomża Jacka Nowakowskiego, wszystkich kolegów i koleżanek radnych tej i poprzedniej kadencji, przyjaznych nam sołtysów ze wszystkich miejscowości, ...
witam Dyrektora Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża pana Tomasza Tyszkę, Panią Dyrektor Biblioteki Gminy Łomża Wiesławę Kłosińską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Jerzego Sęka, Dyrektora Kredyt Bank S.A. Katarzynę Raciborską, Prezesa OSM Piątnica Pana Zbigniewa Kalinowskiego, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Łomży Stanisława Jabłońskiego,
witam również dyrektorów szkół podstawowych na naszym terenie, witam zespoły muzyczne, które tu uczestniczą, witam policję, która dba o bezpieczeństwo oraz pozostałych gości, sponsorów, gospodarza miejscowości Giełczyn Panią Renatę Zarębę z Radą Sołecką, witam również gospodarza miejscowości Zawady Sołtysa Pana Truszkowskiego z Radą Sołecką.
Przy tej okazji chciałabym serdecznie podziękować gospoda­rzowi Gminy Łomża Panu wójtowi Jackowi Nowakowskiemu za realizację tego zadania, radnym poprzedniej kadencji, którzy poparli mój wniosek o zamierzeniu budowy świetlicy, radnym obecnej kadencji, którzy mnie wspierali w wykonywanych, zaplanowanych zadaniach na terenie miejscowości Zawady i Giełczyn. Proszę państwa, świetlica w Giełczynie jest pięknym dziełem dla naszych mieszkańców, w której będziemy rozwijali swoje zdolności, umiejętności, realizowali marzenia. Gorąco zapraszam wszystkich do odwiedzania i przebywania w tym uroczym obiekcie kulturalnym. A teraz proszę o zabranie głosu pana starostę, pana wójta. Proszę bardzo.
radna gminy Łomża Jolanta Jałowiecka

Ekscelencjo ks. biskupie, czcigodni księża, panie wójcie, pani radna, droga wspólnoto miejscowości Giełczyn i Zawady. W imieniu władz Powiatu Łomżyńskiego pragnę wyrazić słowa szacunku, uznania za realizację tej pięknej świetlicy. Świetlicy, która myślę będzie miejscem ważnym, miejscem spotkania, miejscem jednoczącym, miejscem tworzącym wspólnotę, miejscem w którym zrodzi się wiele ważnych i cennych pomysłów, które jeszcze bardziej zintegrują tę miejscowość, i z tej okazji pragnę przekazać taki skromny upominek dla pani radnej z podziękowaniem za tą inicjatywę, za to wszystko co dobrego tutaj się stało. Panie wójcie piękne obiekty, piękny kompleks, słowa uznania. Myślę że zbliżają się wakacje, to będzie pięknie służyło młodzieży i dzieciom, tak że pani radna na pani ręce słowa uznania.
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski
Ekscelencjo drodzy księża, szanowni państwo mieszkańcy przede wszystkim Giełczyna, ale widzę mieszańców, reprezentantów całej gminy. Moi drodzy, znamy się od kilku lat i pamiętam jak robiliśmy pierwsze spotkania. Ja jako nowy, świeży wójt. Mieliśmy wtedy dwa obiekty na terenie Giełczyna. Starą remizę, rozsypującą się w środku miejscowości i starą szkołę, która była zlikwidowana parę lat wcześniej. Mieliśmy dylemat, co z tym zrobić. Niektórzy z państwa namawiali mnie, żeby remontować te stare obiekty, że to są obiekty należące do rdzennej miejscowości Giełczyna, „szkoda tego zaprzepaścić panie wójcie”. Ja przekonywałem państwa do innego pomysłu. By to sprzedać i za te środki po dołożeniu jeszcze gminnych wybudować coś bardziej nowoczesnego, coś bardziej ekonomicznego. Pomogła nam w tym Unia Europejska. Niech to służy mieszkańcom Giełczyna. W tym wszystkim zaangażowanie miejscowej radnej i sołtysowej było tak ogromne, powiem państwu czasami mnie też tak mobilizują i nie dają mi spokoju w tym urzędzie, ale wiem że chcą jak najlepiej dla swoich mieszkańców, no i ja im w tym pomagam na tyle na tyle, na ile potrafię. Moi drodzy, dziękuję wszystkim, którzy chcieli dzisiaj przyjść, to jest pierwszy festyn z taką wielką pompą i mam nadzieję, że nie mówię o deszczu, ale będą grały zespoły muzyczne i będzie naprawdę fajnie, tańczcie, bawcie się.
Wójt Gminy Łomża Jacek Nowakowski
Zobacz galerię zdjęć: Polowa Msza święta
Zobacz galerię zdjęć: Przemówienia i goście
Zobacz galerię zdjęć: Poświęcenie świetlicy
Zobacz galerię zdjęć: Festyn
.


Copyright © 2009-2018 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. BOŻEGO CIAŁA W ŁOMŻY