Ogłoszenia duszpasterskie
17 sierpnia 2014 r. 20 Niedziela Zwykła
 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina, że Bóg pragnie okazywać nam swoje miłosierdzie. Przyjmujmy ten dar otwartymi sercami, aby dzielić nim z tymi, których spotykamy. Nie zaniedbujmy korzystania z sakramentu pokuty, aby czystym sercem jak najczęściej przyjmować Jezusa w Eucharystii. Czas wakacji i urlopów niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu obecności. Pamiętajmy szczególnie o domownikach: dzieciach, współmałżonku czy starszych rodzicach.
 2. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.
 3. W piątek, 22 sierpnia, oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie jako Królowej. Król Jan Kazimierz, 1 kwietnia 1656 roku, w katedrze lwowskiej, uroczyście ogłosił Maryję Królową Korony Polskiej, dziękując za ocalenie od najazdu szwedzkiego. Papież Pius XII, w roku 1954 uroczyście potwierdził ten akt.
 4. W sobotę, 23 sierpnia, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Setki tysięcy naszych rodaków złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Zwłaszcza gdy współczesna lewica na nowo sięga po totalitarne metody walki z wierzącymi. Tego dnia módlmy się o dobre owoce cierpień tamtych ludzi dla przyszłych pokoleń.
 5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Słowo Boże skieruje do nas diakon Andrzej Surdykowski, który został skierowany przez Księdza Biskupa do naszej parafii do posługi katechetyczno-pastoralnej. Pamiętajmy też stale o modlitwie w intencji nowych powołań do kapłaństwa.
 6. W przyszłą niedzielę zakończy swoją czteroletnią posługę wikariusza w naszej parafii Ks. Dariusz Krajewski. Będziemy mieli sposobność podziękowania Ks. Dariuszowi za jego zaangażowanie, szczególnie za pracę z rodzinami.
 7. Także Ks. Adam Hryc zakończy swoją posługę, którą rozpoczął przed rokiem jako diakon, a kończy jako neoprezbiter, służąc podczas kończących się wakacji.
 8. Od jutra, 18 sierpnia, w naszej parafii, rozpoczną się półkolonie „Wakacje w mieście”, organizowane w ramach w ramach świetlicy parafialnej. Zajęcia będą się odbywały do 29 sierpnia, w godz. od 9.00 do 16.00. Odpowiedzialnym za prowadzenie tych zajęć jest Ks. Paweł wraz z grupą wolontariuszy.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, która odbędzie się 30 sierpnia w ostatnią sobotę wakacji. Niech będzie ona naszym dziękczynieniem za czas wakacji i urlopów, a jednocześnie modlitewnym powierzeniem się Matce Bożej na kolejny rok szkolny, czas pracy i formacji w różnych wspólnotach parafialnych. Zapisy w zakrystii.
 10. Zapraszam do lektury prasy katolickiej. „Głos Katolicki” podejmuje miedzy innymi temat: „Katolik na wakacjach” oraz temat prania naszych mózgów. „Gość Niedzielny” relacjonuje papieską pielgrzymkę do Korei, oraz zamieszcza artykuł o przywracaniu godności ludzkiemu ciału
 11. W naszej wspólnocie sakrament chrztu przyjęła: Pola Ciochanowska. Niech wzrasta w latach i łasce Bożej.
 12. Sakramentalny związek małżeński zawarli: Marta Rogalska i Kamil Bruliński oraz Patrycja Maria Mazewska i Piotr Krajewski. Niech Maryja, Matki Pięknej Miłości wspomaga nowożeńców przez całe ich życie.
 13. W ubiegłym tygodniu zmarł z naszej wspólnoty Sobczyński Feliks, l. 83. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Łomża, dnia 10 lipca 2014 r. N. 1226/B/2014
KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAGROŻENIA OSZUSTWAMI
Uwaga złodziej!
Uwaga złodziej!
Komendant Miejskiej Policji w Łomży podinspektor Jacek Adamski, zwrócił się do Biskupa Łomżyńskiego z prośbą, aby duszpasterze Diecezji Łomżyńskiej podali do wiadomości wiernych apel dotyczący zagrożenia oszustwami.
W związku z powyższym proszę Czcigodnych Księży o przekazanie wiernym informacji na ten temat:
"Od kilku lat odnotowujemy szereg oszustw, gdzie osobami poszkodowanymi są osoby starsze i samotne. Przestępcy w sposób bezwzględny wykorzystują łatwowierność swoich ofiar i prosząc o pieniądze pozbawiają je często środków do życia. Metody działania i wymyślane przez oszustów historie się zmieniają, ale motyw jest ciągle taki sam: chęć zdobycia pieniędzy kosztem ufnych, mieszkających samotnie, starszych ludzi.
Oszuści zwykle próbują dostać się do naszego mieszkania wymyślając różne historie. Chcą sprawdzać instalacje, pobrać opłatę za abonament telewizyjny, sprzedają różne produkty. Wykorzystują czyjąś nieostrożność usiłując wmówić, że są przedstawicielami rozmaitych instytucji unijnych, państwowych lub pomocowych, dzwonią udając członka rodziny, potrzebującego natychmiastowej pożyczki. Wywierają presję czasową, nie dając zwykle czasu na przemyślenie decyzji.
Apelujemy do Państwa o rozwagę i ograniczone zaufanie. Nie wpuszczajcie Państwo do swoich mieszkań osób nieznajomych i unikajcie podejrzanie korzystnych ofert sprzedaży, tym bardziej jeżeli wiążą się z podpisywaniem dokumentów, wpłatą zaliczki czy okazaniem swoich oszczędności. Nie dajcie się nabrać na historyjkę o pilnie potrzebującym gotówki „wnuczku czy siostrzeńcu”. Bądźcie świadomi zagrożenia i powiedzcie NIE. Po telefonicznej prośbie o wsparcie finansowe, skontaktujcie się z osobą do której pieniądze mają trafić, aby potwierdzić czy ta osoba faktycznie jest w nagłej potrzebie. Każdorazowo prosimy też powiadomić o takim zdarzeniu Policję.
Ostrzegajcie innych członków rodziny, mieszkańców bloku przed wspomnianymi zagrożeniami. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo".
+ Tadeusz Bronakowski
Wikariusz Generalny
Trwa kampania modlitewna „60 sekund dla Ukrainy”
„60 sekund dla Ukrainy” to kampania modlitewna w intencji pokoju na Ukrainie, zainicjowana przez Bilet dla Brata – Dzieło Pomocy Pielgrzymom ze Wschodu funkcjonujące przy Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży. „Zaczęło się od tego, że po zmarnowaniu kolejnych 60 sekund na Facebooku wpadłam na pomysł, żeby stworzyć wydarzenie z modlitwą o pokój na Ukrainie, która będzie trwała właśnie 60 sekund” – opowiada Dorota Abdelmoula koordynatorka akcji Bilet dla Brata.
„60 sekund dla Ukrainy” to pomysł wprowadzony w życie w związku z brutalnymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą. Akcja prowadzona jest za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Jak informują jej pomysłodawcy, jej pierwszym celem jest zachęcenie i zjednoczenie wielu osób na całym świecie do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, a drugim – zwrócenie uwagi na to, jak cenne może być – dosłownie – 60 sekund i jak łatwo marnujemy je każdego dnia. „60 sekund. Co najmniej tyle czasu zajmuje: oczekiwanie na zalogowanie systemu w komputerze, kilkakrotne sprawdzanie czy ktoś napisał/dzwonił, szukanie kanału TV, na którym akurat jest coś interesującego, czekanie, aż zaparzy się herbata, szukanie długopisu na dnie torebki, wzdychanie, przeciąganie się i zastanawianie się, co by tu teraz” – wyliczają na Facebooku pomysłodawcy.
Formuła akcji jest bardzo prosta: polega na odmówieniu dowolnej modlitwy w intencji narodu ukraińskiego. Jedną z form polecanych przez inicjatorów jest modlitwa o pokój św. Józefa Bilczewskiego (dostępna na stronie akcji na Facebooku w języku polskim, angielskim i ukraińskim) i odmawianiu jej tam, gdzie akurat można wygospodarować 60 sekund: czekając na autobus, parząc kawę, przed pójściem spać itp. Kampania trwa do 20 marca – liturgicznego wspomnienia św. Józefa Bilczewskiego, Lwowianina. W ciągu niespełna 30 godzin od powstania akcji, dołączyło do niej ponad 2000 osób z całego świata – m.in. z Kanady, Szwecji, Libanu i Filipin. Kampanię na swoim fan page’u na Facebooku wspiera m.in. Konferencja Episkopatu Polski.
pra / Kraków
Modlitwa o pokój święty (ułożona przez ks. abp. Józefa Bilczewskiego)
Panie Jezu Chryste, Tyś z miłości ku nam umarł na krzyżu, aby przynieść pokój każdej duszy, która w Ciebie wierzy, Tobie ufa i Ciebie miłuje. Oto przypadamy do stóp Twoich, błagając, niech ustąpi spośród nas wszelka nienawiść i niezgoda, a niech zapanuje sprawiedliwość i miłość święta, ze sprawiedliwością zaś i miłością pokój w duchu Twoim - pokój między owieczkami a pasterzami, pokój między dziećmi a rodzicami, pokój między podwładnymi a przełożonymi, pokój między uboższymi a bogatszymi, pokój między pojedynczymi stanami i narodami, pokój w każdej rodzinie i całym społeczeństwie.
Daj też narodowi naszemu obfitość łask Twoich i lepszą dolę; niech będzie zawsze wiernym Tobie i przywiązanym do Kościoła Twego. Prosimy Cię o to przez Najświętsze Serce Twoje i przez przyczynę Najmiłościwszej Rodzicielki Twojej, a Matki i Królowej naszej Maryi; który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i z Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.
Intencje Mszy Świętych, 17 - 23 sierpnia 2014 r.
 Dzień Godz. Intencja Ksiądz
 Ndz.  8.00 + Janina Karwowska (9 r. śm)
+ Anna i Czesław Kowalewscy
.
10.00 - dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla
  Karola z okazji 18 rocz. urodzin
+ Ireneusz Zawadzki 8 r. śm. i zm. z rodz. Zawadzkich
.
12.00 + Maria i Stanisław Zielińscy .
18.00 + Antonina Wiśniewska (12 r. śm.) .
 Pon.  7.00 - dziękczynna z prośbą o Boże bł.; wszelkie łaski i opieką
  Matki Bożej dla Barbary i Grzegorza Wach z okazji 2 rocz.
  ślubu
.
18.00 - O Boże bł. i potrzebne łaski dla Ewy i Wojciecha Sakowskich
  w 25 rocz. ślubu
+ Zygmunt Gaweł w dniu urodzin
+ Tekla, Adam i Stanisław
.
 Wt.  7.00 - O zdrowie i Boże bł. dla Stanisława Konopki
- O Boże bł. dla Angeliki, Elżbiety i Arkadiusza i zdrowie
  dla całej rodziny
.
18.00 - Za Ojczyznę, Kościół Chrystusowy i kapłanów za wstawiennictwem
  bł. ks. Jerzego Popiełuszki
- O zdrowie i Boże bł. dla Anny, Aleksandra, Barbary,
  Krzysztofa, Sławomira i ich rodzin
.
 Śr.  7.00 + Bolesław Konopka .
18.00 + Jan Żukowski w 29 r. śm. i Janina
- Nowenna
.
 Czw.  7.00 + Jan Mitraszewski .
18.00 - O zdrowie, Boże bł. i szczęśliwe rozwiązanie dla Bernadetty
+ Witold Szczerba i Halina Wlazła
.
 Pt.  7.00 + Wacław Łukasik (14 r. śm.) i Honorata Łukasik .
18.00 + Jan, Irena, Tadeusz Matyszewscy
+ Jakub Owsianko i Bronisława Pankiewicz
.
 Sob.  7.00 - O zdrowie, Boże bł. i wszelkie potrzebne łaski oraz rozeznanie
  drogi życiowej dla Magdaleny w dniu urodzin
+ Irena Kozłowska (17r. śm.)
.
 17.00 Ślub: Adrian Kossakowski i Marta Liszkiewicz .
18.00 O zdrowie i Boże bł. dla Pauliny z okazji 18 r. urodzin .
Podsumowanie roku 2013 w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży
Uroczystość Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny okres Bożego Narodzenia trwa jednak do Niedzieli Chrztu Pańskiego 12 stycznia. Niech zatem radość przezywania tej tajemnicy wiary stale nam towarzyszy. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym: godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00. Serdecznie zapraszam, aby w tym pierwszym dniu Nowego Roku znaleźć czas na powierzenie Jezusowi naszych nadziei, oczekiwań i pragnień oraz słuchanie czego Jezusa pragnie dla nas w Nowym Roku.
W przyszłą niedzielę, 5 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się Jasełka parafialne. Serdecznie zapraszam w imieniu rodzin, dzieci i młodzieży, którzy jasełka przygotowali.
W poniedziałek, 6 stycznia po raz drugi odbędzie się Orszak Trzech Króli, który organizujemy we współpracy z parafią Krzyża Świętego. Zapraszam serdecznie do wspólnego, rodzinnego, świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego na ulicach naszego miasta.
Początek nowego roku skłania do podsumowanie starego roku w życiu wspólnoty parafialnej.
Duchowa żywotność wspólnoty parafialnej wyraża się w korzystaniu z sakramentów świętych. W ubiegłym roku sakrament Chrztu przyjęło 76 dzieci (w roku 2012 – 75). Do pierwszej Komunii św. przystąpiło 80 dzieci (w roku 2012 – 62). W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, 3 maja 2013 r. sakrament bierzmowania, z rąk Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego, przyjęło 64 osoby (rok wcześniej – 66). Sakramentalny związek małżeński zawarło w naszym kościele 21 par (w roku 2012 – 36). Odeszło do wieczności z naszej wspólnoty 56 osób (rok wcześniej – 47). Wyraźnie wzrosło przystępowanie do komunii św. w ciągu 2013 r. rozdaliśmy ok. 88.000 komunii (w roku 2012 – 70000).
Parafialny Zespół Caritas prowadził comiesięczne i okazjonalne zbiórki środków na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Ogółem zebrano w ciągu roku 12440 zł. Z tych środków udzielano pomocy 4 rodzinom wielodzietnym, 2 chorych dzieci, 9 chorym dorosłym, 4 osobom potrzebującym. Na zakup protezy ręki dla małego chłopca zebrano 4100 zł. Żywość z rezerw uninych otrzymywały za pośrednictwem naszego Zespołu 193 rodziny czyli 692 osoby. Rozprowadzono 400 zniczy na Dzień Zaduszny oraz 240 świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Paczki świąteczne otrzymało – 44 rodzin ze zbiórki w sklepach oraz 27 rodzin ze zbiórki w kościele i z darowizn firm. W sumie 71 rodzin. Środki na pomoc potrzebującym przekazywały firmy: Firma komputerowa Novum, Zakłady Mięsne JBB, Zakłady Mięsne Podgorze, Hurtownia DANTEX, Hurtownia COSMETIX, Hurtownia WIOMAR, Hurtownia WITAMINA, Hurtownia Nasza, Pan Jan Kurpiewski, Pan Marek Zacharzewski, Pan Ryszard Gosk, Pan Jan Chojnowski, Pan Janusz Muła, Hurtownia TĘCZA, Pan Sławomir Rumiński, Pan Krzysztof Bikowski, Firma MARCZYK, Bank Spółdzielczy w Piątnicy, Pan Waldemar Piceluk, Pan Wincenty Wybranowski, Pan Marek Fabiański, PKS Łomża, Pan Grzegorz Wiśniewski, Firma Farmaceutyczna MULTIPHARME, Pani Jolanta Pakocińska, FOTOPARTNER, Pani Grażyna Brzózka.
Inicjatywy duszpasterskie:
Dnia 6 stycznia odbył się po raz pierwszy w Łomży Orszak Trzech Króli organizowany we współpracy z parafią Krzyża Świętego. Jest do forma jasełek ulicznych, organizowanych w ponad 100 miastach w Polsce i za granicą; to rodzinne, świętowanie i ogłaszanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego na ulicach naszego miasta.
Dnia 3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Ks. Biskup Janusz Stepnowski dokonał wizytacji kanonicznej naszej parafii. Przypomniał on ofiarną posługę ks. Prałata Ferdynanda Gryszki, pierwszego proboszcza i zachęcił wszystkich wiernych do zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej.
W dniach od 3 do 5 czerwca w naszym kościele odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadził Ks. John Bashobora z Ugandy. Wzięło w nich udział liczne grono parafian oraz goście z Łomży i okolic. Posługę organizacyjną podjęły rodziny Domowego Kościoła oraz grupa Odnowy w Duchu Świętym.
W letnich rekolekcjach Ruchu Światło-Życie wzięło udział ok. 50 osób z naszej parafii. Rozwija się schola dziecięco młodzieżowa oraz oazowe grupy formacyjne dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła.
Kontynuują swoją działalność parafialne grupy ruchów katolickich: Róże Żywego Różańca, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Ruch Rodzin Nazatretańskich, Odnowa w Duchu Świętym.
Podczas trwania Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na wspólnej modlitwie Apelu Jasnogórskiego, w ramach pielgrzymkowej Grupy Białej im. bł. papieża Jana Pawła II gromadziło się liczne grono wiernych. Spotkanie te trwały od 1 do 15 sierpnia i były ubogacone relacjami filmowymi z trasy pielgrzymki. Grupa wiernych z Ks. Pawłem udała się na powitanie pielgrzymów na Jasną Górę.
Dnia 1 listopada przeżyliśmy czuwanie modlitewne: „Noc Wszystkich Świętych” organizowane i prowadzone przy współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Odbywały się comiesięczne spotkania biblijne prowadzone przez Ks. Dr Zbigniewa Skuzę, Wicerektora WSD w Łomży, w których bierze udział ok. 20 osób.
W posłudze duszpasterskiej wspierali nas Księża profesorowie z Seminarium i instytucji diecezjalnych, głosząc słowo Boże, przewodnicząc liturgii i służąc sakramentem pojednania.
Przedsięwzięcia gospodarczo – remontowe:
Wykonano osuszenie ściany kościoła od strony plebani z drenażem i nową izolacją. Uporządkowano też teren wokół kościoła od strony plebani, gdzie wymieniona została warstwa ziemi, nasadzono nowe rośliny i posiano trawę.
W celu ograniczenia kosztów ogrzewania domu parafialnego została rozwiązana umowa z Gaspolem na dzierżawę zbiorków gazowych i dostawy gazu, oraz zostały zakupione na własność parafii zbiorniki gazowe. Umożliwia to zakup tańszego gazu i obniżenia kosztów ogrzewania.
Przebudowane zostały schody do zakrystii, oraz wykonane zadaszenie nad tymi schodami, a także zadaszenia nad wejściami do domu parafialnego. Wykonano nowe pokrycie dachu na garażach parafilanych. W wejściach na plebanię i wikariaty zostały wstawione wiatrołapy w celu ograniczenia strat ciepła.
Zostało gruntownie zmodernizowane nagłośnienie kościoła poprzez wymianę wzmacniacza i części mikrofonów, zakup mikserów dla scholi i na chórze, wymianę mikrofonów bezprzewodowych oraz komputerową regulację całości. Latem zostało wykonane nagłośnienie wokół kościoła. Dzięki tym pracom została poprawiona słyszalność w kościele i możliwości posługi scholi i zespołu muzycznego.
Przebudowane zostało pomieszczenie po prawej stronie prezbiterium gdzie została wykonana łazienka dostępna dla wiernych oraz zabudowa wnękowa z szafami na materiały dekoracyjne i temu podobne.
Do kościoła ufundowano nowy klęcznik do przewodniczenia nabożeństwo, odnowiono 2 stare klęczniki, ufundowano nowy krzyż procesyjny, 2 ornaty, głęboką patenę i 2 puszki komunijne, ozdobne ampułki z tacą oraz bieliznę kielichową do Mszy św.
Prowadzone są prace adaptacyjne w części domu parafialnego. Znalazł tam nową siedzibę Parafialny Zespół Caritas i przygotowywane są do użytku kolejne pomieszczenia.
Ofiary składane podczas kolędy oraz w ciągu roku pozwoliły na finansowanie większości podejmowanych prac. Pozostają do spłacenia należność w wysokości 34500 zł. Wierzę, że zaangażowanie i ofiarność wspólnoty parafialnej pozwoli na uregulowanie tych należności oraz podjęcie dalszych prac, zwłaszcza przy ogrodzeniu posesji kościelnej. Kilka osób zadeklarowało już gotowość przekazania na ten cel kamienia polnego. Mam nadzieję, że będziemy mogli skutecznie podjąć to dzieło. W dalszej kolejności należy zająć się wykorzystaniem zaplecza kościoła za prezbiterium oraz w przyziemiu, a także zadaszeniem głównego wejścia do kościoła. Jak mówiłem podczas świąt wielkanocnych nasza parafia jako jedyna w Łomży nie posiada dzwonów. Bardzo bym pragnął, aby piękny dźwięk dzwonu przywoływał nas na wspólna modlitwę.
Przygotowania do jubileuszu 25-lecia utworzenia naszej parafii mobilizują nas do podjęcia wysiłku duchowego, zwłaszcza nowej ewangelizacji, oraz do dalszej troski o świątynię i zaplecze materialne parafii.
Na Nowy Rok życzę wszystkim, aby łaska i miłosierdzie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, obejmowało wszystkie nasze plany, zadania i pragnienia. Niech Maryja, święta Boża Rodzicielka, Królowa Pokoju, wyprasza dar Bożego pokoju każdemu z nas i naszym rodzinom; niech każdy z nas, dzięki mocy Ducha Świętego będzie narzędziem pokoju, zgody i pojednania; niech Duch Święty odnawia i pożywia w nas łaskę wiary, abyśmy jako ewangelizatorzy skutecznie dzielili się nią z innymi.
Numer rachunku:
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. BOŻEGO CIAŁA
18-403 ŁOMŻA ul. PRZYKOSZAROWA 26
Bank Spółdzielczy w Łomży
Numer konta: 56 8757 0001 0003 8250 2000 0010
Parafialny Zespół Caritas
Parafia p.w. Bożego Ciała w Łomży
ul. Przykoszarowa 26
18-403 Łomża
Bank Spółdzielczy w Łomży
Numer konta: 98 8757 0001 0003 8250 2000 0030
Wszystkim ofiarodawcom składam, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, serdeczne „Bóg zapłać” ks. prał. dr Wojciech NowackiCopyright © 2009-2014 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. BOŻEGO CIAŁA W ŁOMŻY