Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego
13 stycznia 2019 r.
 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją świąteczne dekoracje i zwyczaj śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
 2. Dziś wyrażamy wdzięczność Bogu za nasz chrzest, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Przez chrzest otrzymaliśmy godność przybranych dzieci Bożych i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Ten sakrament zobowiązuje nas, aby coraz bardziej upodobnić się do Chrystusa i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Wierni Duchowi Świętemu starajmy się przezwyciężać letniość i obojętność. Zatrzymajmy się dziś na moment przed chrzcielnicą, aby podziękować za dar chrztu i prosić o łaskę większej gorliwości w wierze i odpowiedzialności za budowanie Kościoła.
 3. Dziękujemy Bogu za dar wiary i wszystkie sakramenty celebrowane w minionym roku: Sakrament Chrztu świętego, przyjęło 83 dzieci; do pierwszej spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 97 dzieci. W ciągu całego roku, a szczególnie podczas rekolekcji parafialnych i w pierwsze piątki miesiąca, korzystaliśmy z sakramentu pokuty, doświadczając Miłosierdzia Bożego. W ciągu 2018 roku rozdaliśmy 78 tys. komunii św. Duch Święty umacnia ochrzczonych szczególnie w sakramencie bierzmowania, który przyjęło 44 osoby. Podczas rekolekcji wielkopostnych i adwentowych, a także w domach udzielaliśmy chorym sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament małżeństwa celebrowało 22 par. Przejście z tego świata do wieczności celebrowało 50 osób, które spotkały Chrystusa twarzą w twarz. Darem swojej łaski Miłosierny Bóg prowadzi nas przez całe życie, aż do radości nieba.
 4. W ubiegłą niedzielę po raz siódmy przeżyliśmy Orszak Trzech Króli. Dziękuję za wspólne, pełne entuzjazmu kolędowanie. Dziękuję Ks. Kan. Andrzejowi Godlewskiemu i parafii Krzyża Świętego, oraz Ks. Andrzejowi Popielskiemu z par. św. Andrzeja Boboli, które współtworzą to wydarzenie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację Orszaku, a szczególnie: władzom samorządowym Miasta, Powiatu i Gminy Łomża. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a szczególnie najmłodszym!
 5. Dziś w naszej parafii prowadzona jest zbiórka ofiar na pomoc w leczeniu Pani Doroty, chorej na rzadką postać nowotworu. Leczenie prowadzone jest pod kierunkiem specjalistycznej kliniki w Niemczech, a leki nie są w Polsce refundowane. Liczymy na zrozumienie i ofiarność.
 6. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na Jasełka, które przedstawią rodziny z kręgów Domowego Kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie najmłodszych, do uczestnictwa w tej inscenizacji bożonarodzeniowej.
 7. We środę, 16 stycznia, po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie biblijne z Ks. Zbigniewem Skuzą w sali domu parafialnego. Korzystajmy z możliwości pogłębienia znajomości Słowa Bożego.
 8. We czwartek, 17 stycznia, pod hasłem „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9) obchodzimy Dzień Judaizmu. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.
 9. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tę modlitwę podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie, posłuszne poleceniu Jezusa: „aby byli jedno!” Tegorocznym hasłem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa “Dąż do sprawiedliwości”. Także w naszej osobistej modlitwie podejmijmy tę intencję. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie o jedność chrześcijan, które odbędzie się w niedzielę 20 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży. Przewodniczyć będzie Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Ks. Prałat dr Jarosław Kotowski.
 10. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o babciach i dziadkach i módlmy się za żyjących i za tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie ofiarowana w ich intencji Komunia św. oraz gesty wdzięcznej miłości.
 11. Podczas ferii zimowych, w dniach 28 stycznia – 1 lutego zapraszamy dzieci do udziału w półkoloniach w ramach świetlicy parafialnej. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 16.00. Koszt udziału w zajęciach – 50 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.
 12. Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Porządek kolędy na najbliższy tydzień: 14 stycznia – poniedziałek: ul. Konstytucji 3 Maja 4 i 6 – po 2 księży; 15 stycznia – wtorek: ul. Konstytucji 3 Maja 5 i 7 – po 1 ksiądz, ul. Konstytucji 3 Maja 8 – 2 księży; 16 stycznia – środa: ul. Konstytucji 3 Maja 9 – 1 ksiądz, ul. Małachowskiego 1, 3 i 6 – po 1 ksiądz; 17 stycznia – czwartek: ul. Małachowskiego 7 – 2 księży, ul. Małachowskiego 8 i 9 – po 1 ksiądz; 18 stycznia – piątek: ul. Małachowskiego 11 i 13 – po 1 ksiądz, ul. Kołłątaja 2 – 2 księży; 19 stycznia – sobota, od godz. 9.00: ul. Kołłątaja 1, 3, 4, 5 – po 1 ksiądz; od godz. 15.30: ul. Przykoszarowa 15 i ul. Kołłątaja 1A – 1 ksiądz, al. Legionów 146 (Wsp. Nasz Dom) – 1 ksiądz, ul. Handlowa + Legionów – 1 ksiądz, ul. Piłsudskiego (mieszkania w pawilonach handlowych) – 1 ksiądz.
 13. Caritas rozprowadza „Ewangeliarz na 2019 r.” To praktyczna pomoc dla każdego, kto chce uczynić słowo Boże stałym, codziennym towarzyszem swojego życia oraz rozważać je według cyklu roku liturgicznego. Zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień opatrzony rozważaniem oraz krótką modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa.
 14. W tym tygodniu jest jeszcze możliwość zamówienia intencji Mszy św. na godz. 7.00.
 15. Głos Katolicki zaprasza do odkrywania znaczenia naszego chrztu, o wierze i poszukiwaniach młodego pokolenia; o ewangelizacji w zakładzie karnym; przybliża postać wyjątkowej kobiety - Stefani Karpowicz, zwanej „nadnarwiańską siłaczką”, przypomina symbolikę białej szatki chrzcielnej. Zachęcamy do lektury.
 16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimierz Obrycki l. 71 i + Wiesław Mordasiewicz l. 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, .....

Boże Narodzenie
Życzenia Świąteczne Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzenie
Bp Janusz Stepnowski, Boże Narodzenie 2017 r.
Biskup Janusz Stepnowski
Umiłowani Bracia i Siostry,
W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie Chrystusie pokładają swoją nadzieję.
Przeżywając misterium Bożego Narodzenia, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – radości i pokoju. Niech Boża łaska przenika codzienność, umacnia nadzieję i uzdalnia do rozpoznawania obecności Wcielonego Słowa w każdym dniu Nowego Roku.

Wraz z Księżmi Biskupami przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.
+ Janusz Stepnowski
   Wasz Biskup
Łomża, 17 grudnia 2018 r.
N. 1492/B/2018
Porządek kolędy  -  28 grudnia 2018 r.  do  25 stycznia 2018 r.
W dni powszednie kolędę będziemy rozpoczynać  od  godz. 15.30  a  w soboty  od  godz. 9.00.
Ze względu na modlitewny charakter spotkania kolędowego przygotowujemy w mieszkaniu: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, oraz Pismo święte.
28 grudnia – piątek
ul. Śniadeckiego 1 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 2 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 3 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 4 – 1 ksiądz
29 grudnia – sobota
Giełczyn – 4 księży
2 stycznia – środa
ul. Śniadeckiego 5 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 6 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 7 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 8 – 1 ksiądz
3 stycznia – czwartek
ul. Śniadeckiego   9 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 10 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 12 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 14 – 1 ksiądz
4 stycznia piątek –
ul. Śniadeckiego 16 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 18 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 20 – 1 ksiądz
ul. Śniadeckiego 22 – 1 ksiądz
5 stycznia – sobota
ul. Zawady Przedmieście – 2 księży
ul. Wiosenna od nr 13 do końca z przylegającymi ulicami – 2 księży
7 stycznia – poniedziałek
ul. Śniadeckiego 28 – 2 księży
ul. Śniadeckiego 30 – 2 księży
8 stycznia – wtorek
ul. Staffa 2 – 2 księży
ul. Staffa 8 – 2 księży
9 stycznia – środa
ul. Staffa   4 – 1 ksiądz
ul. Staffa 10 – 1 ksiądz
ul. Staffa   6 – 1 ksiądz + ostatnia klatka z n.10
ul. Przykoszarowa 25 – 1 ksiądz
10 stycznia – czwartek
ul. Konstytucji 3 Maja 2A – 2 księży
ul. Konstytucji 3 Maja 2B – 2 księży
11 stycznia – piątek
ul. Konstytucji 3 Maja 2C – 1 ksiądz
ul. Konstytucji 3 Maja 2D – 1 ksiądz
ul. Konstytucji 3 Maja 1   – 1 ksiądz
ul. Konstytucji 3 Maja 3   – 1 ksiądz
12 stycznia – sobota
od godz. 9.00
Zawady Wieś – 2 księży
ul. Przedwiośnie, Bursztynowa, Wiosenna od nr 1 do 12 – 2 księży
od godz. 16.00
ul. Śniadeckiego 24 – 2 księży
ul. Śniadeckiego 26 – 2 księży
14 stycznia – poniedziałek
ul. Konstytucji 3 Maja 4 – 2 księży
ul. Konstytucji 3 Maja 6 – 2 księży
15 stycznia – wtorek
ul. Konstytucji 3 Maja 5 – 1 ksiądz
ul. Konstytucji 3 Maja 7 – 1 ksiądz
ul. Konstytucji 3 Maja 8 – 2 księży
16 stycznia – środa
ul. Konstytucji 3 Maja 9 – 1 ksiądz
ul. Małachowskiego 1 – 1 ksiądz
ul. Małachowskiego 3 – 1 ksiądz
ul. Małachowskiego 6 – 1 ksiądz
17 stycznia – czwartek
ul. Małachowskiego 7 – 2 ksiądz
ul. Małachowskiego 8 – 1 ksiądz
ul. Małachowskiego 9 – 1 księży
18 stycznia – piątek
ul. Małachowskiego 11 – 1 ksiądz
ul. Małachowskiego 13 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 2 – 2 księży
19 stycznia – sobota
od godz. 9.00
ul. Kołłątaja 1 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 3 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 4 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 5 – 1 ksiądz
od godz. 15.30
ul. Przykoszarowa 15 i potem ul. Kołłątaja 1A – 1 ksiądz
al. Legionów 146 (Wspólnota mieszkaniowa Nasz Dom) – 1 ksiądz
ul. Handlowa + Legionów – 1 ksiądz
ul. Piłsudskiego (mieszkania prywatne w pawilonach handlowych) – 1 ksiądz
21 stycznia – poniedziałek
ul. Kołłątaja   6 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja   9 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 11 – 1 ksiądz
ul. Kołłątaja 12 – 1 ksiądz
22 stycznia – wtorek
ul. Kołłątaja   7 – 1 ksiądz
ul. Przykoszarowa 17 – 1 ksiądz
ul. Przykoszarowa 19 – 1 ksiądz
23 stycznia – środa
ul. Kamienna 5 – 3 księży
24 stycznia – czwartek
ul. Przykoszarowa 21 – 1 ksiądz
ul. Przykoszarowa 23 – 1 ksiądz
Przygotowanie do odwiedzin kolędowych
1. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, kiedy ona nastąpi. Termin kolęd podawany jest pod koniec niedzielnej Mszy św. – w ogłoszeniach parafialnych, a także wywieszony w kościelnej gablocie i umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
Gdy już wiemy, kiedy zawita do nas ksiądz, to najważniejszą sprawą będzie, nastawienie duchowe:
 • Warto pomodlić się w intencji tego spotkania, by dobrze je przeżyć.
 • Pamiętajmy, że to nie jest spotkanie towarzyskie, ale coś co ma nas ubogacić duchowo, a także dać księdzu możliwość poznania jego parafian w miejscu ich zamieszkania, zapoznania się z ich radościami, problemami i życzeniami. Kolęda powinna również, wspierać rodzinę i budować więź wspólnoty.
Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować:
 • stół nakryty białym obrusem,
 • krzyż i dwie zapalone świece,
 • wodę święconą i kropidło (w przypadku braku wody święconej należy wlać zwykłą wodę i na początku kolędy poprosić księdza o jej poświęcenie),
 • Pismo Św.,
 • dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii,
2. Na drzwiach domu kredą piszemy K+M+B 2019 - jest to widoczny znak dla księdza, że w tym domu mieszkają katolicy i pragną go przyjąć po kolędzie, Jeżeli mieszkamy daleko od kościoła należy przyjechać po księdza na plebanię.
3. Z okazji kolędy rodziny, które na to stać, składają ofiarę na utrzymanie księży tzw. kolędę i ofiarę na prace przy kościele. Dobrze jeżeli głowa rodziny wręczając ofiarę powie jaka jej część jest na kolędę, a jaka na kościół. Brak możliwości złożenia ofiary nie może być w żadnym wypadku przeszkodą w przyjęciu księdza po kolędzie. Rodzina, która notorycznie nie przyjmuje po kolędzie okazuje, że jest niepraktykująca, lub niewierząca.
Przebieg kolędy:
 • Wypada wyjść po księdza przed drzwi lub poprosić sąsiada o przyprowadzenie go do naszego domu, czy mieszkania.
 • Wyłączamy telewizor i radio (nawet jeżeli to jest Radio Maryja).
 • Na chrześcijańskie pozdrowienie "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" odpowiadamy "na wieki wieków Amen".
 • Przedmioty religijne, które chcemy poświęcić kładziemy na stole.
 • Wszyscy domownicy i goście biorą udział we wspólnej modlitwie.
 • Podczas pokropienia wodą święconą czynimy znak krzyża.
 • Głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest wniesienie Bożego błogosławieństwa do rodziny, poznanie parafian, ich problemów oraz ich opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem.
 • Jeżeli chcemy zaproponować poczęstunek czynimy to na początku kolędy, a nie w momencie wyjścia księdza.
 • Po zakończeniu kolędy odprowadzamy księdza do sąsiada, ostatnia rodzina odprowadza księdza (lub odwozi na plebanię).
Do ślubu krok po kroku. Poradnik dla narzeczonych
Do ślubu krok po kroku. Poradnik dla narzeczonych
Zakończyliśmy kolędowe odwiedziny w naszej parafii.
Wraz z księżmi wikariuszami pragniemy wyrazić radość z możliwości spotkania i wspólnej modlitwy wnoszącej do naszych domów Boże błogosławieństwo. Dziękujemy za serdeczną, życzliwą atmosferę tych spotkań, a także za przekazane uwagi i postulaty. Spotkaliśmy się z rodzinami, które w ostatnim czasie zamieszkały w naszej parafii. Drzwi wielu domów i mieszkań pozostały dla nas zamknięte. Są to osoby przebywające za granicą, oraz niewierzący lub niekatolicy – między innymi muzułmanie, Świadkowie Jehowy, ale także niepraktykujący, którzy nie życzą sobie odwiedzin kapłana i Bożego błogosławieństwa. Jest to około 20 % domów i mieszkań. Także te rodziny i osoby obejmujemy troską i modlitwą.
Przyjmowały nas także osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, z których większość nie ma możliwości zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Wszyscy oni mają miejsce w naszej wspólnocie, mogą i powinni praktykować modlitwę i uczestniczyć w liturgii, oraz troszczyć się o wychowanie dzieci w wierze. Osoby nie mające przeszkód do zawarcia sakramentalnego małżeństwa zachęcamy gorąco, aby jak najszybciej oparły życie rodzinne na łasce Bożej.
Odwiedziliśmy rodziny, borykające się z ciężkimi chorobami swoich członków, dorosłych i dzieci. Wspieramy ich modlitwą, a w miarę możliwości także materialnie. Chorych i osoby w podeszłym wieku zachęcamy do korzystania z sakramentu namaszczenia chorych, czy to podczas rekolekcji parafialnych, czy indywidualnie, w każdej potrzebie. Można korzystać także z modlitwy wstawienniczej grupy Odnowy w Duchu Świętym, która spotyka się w każdy wtorek po wieczornej Mszy św.
Podczas kolędy zapraszaliśmy do zaangażowania w działające w naszej parafii grupy i wspólnoty, a szczególnie ministrantów, grupę oazową, wspólnoty małżonków Domowego Kościoła, Odnowę w Duchu Świętym, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Wspólnotę dla Intronizacji i Zespół Caritas. Zapraszam też do udziału w chórze parafialnym, który spotyka się w każdą środę po wieczornej Mszy św.
Serdecznie dziękujemy za złożone podczas kolędy ofiary na kolędę oraz na potrzeby parafii. Są one wyrazem odpowiedzialności i troski o materialne potrzeby naszej wspólnoty, a szczególnie o naszą świątynię. Konieczne do podjęcia prace remontowo – inwestycyjne są znaczne. Niestety, wysokość ofiar kolędowych pozostaje od wielu lat na niezmienionym poziomie, mimo rosnących kosztów bieżącego utrzymania i inwestycji.
Mam nadzieję, że z pomocą łaski Bożej przyczyniać się będziemy do dalszego ożywiania naszej parafii. Osoby, których nie zastaliśmy w domach, a które życzą sobie odwiedzin kapłana, prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego dla nich terminu.
ks. prał. dr Wojciech Nowacki
Rzecznik Episkopatu o ustawie ws. wolnych niedziel:
Uwolnić niedzielę! Zobacz więcej: dorzeczy.pl
Uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę nie jest satysfakcjonująca, choć jest krokiem w kierunku odzyskania niedziel wolnych od pracy – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie wydanym po sej­mo­wym głosowaniu w tej sprawie.
Biskupi podkreślają konieczność przywrócenia całemu społeczeństwu niedzieli jako dnia wypoczynku i czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Wskazują również, że niedzielny odpoczynek nie może być luksusem dla wybranych, lecz stanowi nierozłączny element sprawiedliwego traktowania wszystkich pracowników. Stąd pilna potrzeba wprowadzenia wszystkich niedziel wolnych od pracy, podobnie jak to już ma miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej". więcej

Kuriozalna interpretacja prawa do życia w ONZ - jest protest prawników
więcej http://info.wiara.pl
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY
KAWIARENKI DIALOGOWEJ DLA MAŁŻONKÓW
Duszpasterstwo Rodzin wraz z Domowym Kościołem organizuje w Łomży Kawiarenkę Dialogową dla Małżeństw. Jest to propozycja skierowana do każdej pary małżeńskiej, czy też rodziny, której zależy na odnowieniu wzajemnych relacji, odkryciu ich piękna i głębi oraz uczeniu się dobrej komunikacji.
Spotkania w Kawiarence odbywają się raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie w niedzielę 24 września w Restauracji AMADEUS przy ul. Przykoszarowej 16 w Łomży. Początek o godzinie 15.00. Dla dzieci powyżej 2 roku życia organizatorzy zapewniają opiekę.
Szczegóły na stronie internetowej:
http://kawiarenka-dialogowa-lomza.blogspot.com
Narodowy Kongres Trzeźwości
Z badania sporządzonego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w 34 krajach członkowskich tej organizacji, wynika, że statystyczny Polak wypija aż 10,3 l. alkoholu rocznie. Po alkohol sięgamy znacznie częściej i chętniej niż jeszcze 25 lat temu. Efekt jest taki, że OECD zaliczyło nasz kraj do tzw. grupy ryzyka, co daje nam miejsce tuż za niechlubnym podium.
Zobacz: http://kosciol.wiara.pl
Duch Święty podpowiada:
módl się, wtedy sprawy ułożą się tak, jak powinny
Spuszczamy powietrze z politykow
więcej:
KTO MOŻE BYĆ CHRZESTNYM W KOŚCIELE KATOLICKIM
Zgodnie z chrześcijańską tradycją, przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 872). Jego zadaniem jest, w wypadku chrztu osoby dorosłej, towarzyszenie w dochodzeniu do wiary i poznawaniu życia chrześcijańskiego; a w przypadku chrztu dziecka ma on wraz z rodzicami przedstawić dziecko do chrztu i pomagać w jego wychowaniu religijnym, tak, by prowadziło życie prawdziwie chrześcijańskie. Chrzestnym nie może więc być każdy. Kościół stawia osobom, które mają być chrzestnymi bardzo konkretne wymagania ... więcej: dokument .pdf
Polska wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka
Polska wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka
W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) państwom wspierającym światowe lobby LGBT udało się zaatakować skutecznie rezolucję Grupy Afrykańskiej zmierzającą do blokowania instytucjonalizacji wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska wsparła interesy LGBT. więcej:
Islam po włosku
Islam po włosku
więcej:
ataki na chrześcijan
Coraz więcej polskich dzieci ma kontakt z pornografią
Coraz więcej polskich dzieci ma kontakt z pornografią
Henryk Przondziono /Foto Gość
Aż 61 % chłopców i 42 % dziewcząt miało pierwszy
kontakt z pornografią w szkole podstawowej wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej wśród ponad 5 tys. gim­naz­jalistów, a informuje o tym "Nasz Dziennik".
Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, przed­wczes­ne ingerowanie w postawy młodego człowieka, które są jeszcze niedojrzałe, może prowadzić do za­trzy­ma­nia się jego rozwoju na wczesnym etapie.
Niestety, rewolucja technologiczna pozwala na łatwy dostęp do treści pornograficznych. Zapobiec temu mo­gły­by jedynie działania globalne na poziomie dostawców internetu i operatorów sieci komórkowych, do czego konieczne jest odpowiednie ustawodawstwo. Przykładowo w Wielkiej Brytanii treści pornograficzne w sieci są zablokowane - czytamy w gazecie. więcej

Polskie dziecko przeżyło aborcję
Pobierali tkanki dzieci, które przeżyły aborcje
Pobierali tkanki dzieci, które przeżyły aborcje
Potrzeba tylko odwagi, wytrwałości oraz wsparcia naszych darczyńców.
Fundacja Pro - prawo do życia
Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę przekazać naprawdę wspaniałe wiadomości, które dotarły do nas kilka dni temu.
Rzeszowski szpital Pro-Familia, który dokonywał aborcji niepełnosprawnych dzieci i pozywał do sądu działaczy Fundacji Pro – Prawo do życia za podawanie tego do publicznej wiadomości, nie będzie więcej zabijał dzieci przed narodzeniem. Jako powód zaprzestania aborcyjnej działalności przez szpital podano skorzystanie ze sprzeciwu sumienia przez wszystkich ginekologów pracujących w szpitalu. Szpital nie będzie więc przeprowadzał aborcji, ponieważ żaden z lekarzy nie chce w niej uczestniczyć.
Kilkadziesiąt pikiet zorganizowanych przez rzeszowskich działaczy Fundacji, najwyraźniej doprowadziło do obudzenia sumień ginekologów szpitala i w konsekwencji do zaniechania morderczych praktyk. Odwaga i wytrwałość budzą sumienia. Naszym celem jest obudzenie sumień wszystkich Polaków. Dlatego kontynuujemy kampanię „Szpitale bez aborterów”. Skoro najbardziej agresywny wobec naszych wolontariuszy szpital musiał zaprzestać zabijania dzieci, to znaczy, że możliwe jest powstrzymanie aborcji w każdym szpitalu.
Odwagą i wytrwałością wykazują się wolontariusze Fundacji z całej Polski. W zbiórkę podpisów angażuje się rekordowa liczba osób, co bardzo nas cieszy, ale napotykamy też liczne przeciwności. Nie dziwi nas to, bo każde dobre dzieło spotyka się ze sprzeciwem. Nasi wolontariusze w Krakowie już trzykrotnie byli atakowani przez zwolenników zabijania najsłabszych. Dwukrotnie doszło do ataków fizycznych na wolontariuszy, oprócz tego były próby niszczenia naszych banerów i kart z zebranymi podpisami. W Legnicy skradziono całą naszą wystawę "Wybierz życie". Stale ponosimy jakieś straty, w tym finansowe.
Naszą akcję utrudniają też osoby uważane za działaczy pro-life. Zajmują się atakowaniem naszego projektu zarzucając nam, że domagamy się karania kobiet. Naszym celem jest ochrona prawa do życia dzieci. Przyjęcie zasady całkowitej bezkarności zabójstwa dziecka poczętego, w przypadku, gdy zabójstwa dopuszcza się jego matka, narusza jego godność. Może się zdarzyć, że matka poddana jest silnym naciskom otoczenia. Dlatego postulujemy, aby w takich sytuacjach sąd mógł nadzwyczajnie złagodzić karę, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
Ataki oczywiście utrudniają zbiórkę podpisów i pracę naszych wolontariuszy, ale nie zniechęcają większości z nich. Mamy świadomość wielkości sprawy, której służymy.
Szanowni Państwo, nasza codzienna praca nie byłaby możliwa bez pomocy darczyńców. Codziennie przemierzamy dziesiątki i setki kilometrów, żeby dotrzeć na pikiety i zbiórki podpisów, przewozimy banery, stoliki i megafony. Niestety paliwo sporo nas kosztuje. Cały czas przybywa też wolontariuszy w wielu miastach i rośnie zapotrzebowanie na plakaty, koszulki, karty podpisowe i kursy dla obrońców życia. To wszystko wymaga nakładów finansowych. Dlatego bardzo Pana proszę o przekazanie darowizny na rzecz zbiórki podpisów oraz kampanii "Szpitale bez aborterów". Dzięki tym pieniądzom, możemy, tak jak to się stało w Rzeszowie, uratować dziesiątki niewinnych dzieci.
Pozdrawiam
Kinga Małecka-Prybyło
Fundacja Pro - Prawo do życia
PS. Wytrwałość i poświęcenie naprawdę budzą sumienia Polaków. Wierzę, że wspólnie uratujemy życie wszystkich niewinnych. więcej:
Przebarwienia na hostii z parafii św. Jacka w Legnicy to tkanka pochodzenia ludzkiego
Numer rachunku:
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. BOŻEGO CIAŁA
18-403 ŁOMŻA ul. PRZYKOSZAROWA 26
Bank Spółdzielczy w Łomży
Numer konta: 56 8757 0001 0003 8250 2000 0010
Parafialny Zespół Caritas
Parafia p.w. Bożego Ciała w Łomży
ul. Przykoszarowa 26
18-403 Łomża
Bank Spółdzielczy w Łomży
Numer konta: 98 8757 0001 0003 8250 2000 0030
Wszystkim ofiarodawcom składam, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, serdeczne „Bóg zapłać” ks. prał. dr Wojciech NowackiCopyright © 2009-2019 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. BOŻEGO CIAŁA W ŁOMŻY