Pasterka w naszej parafii - poniedziałek 24 grudnia 2012r.
Pasterka w naszej parafii - poniedziałek 24 grudnia 2012 r.
Pasterka - 24 grudnia 2012 r.
Szopka Bożonarodzeniowa w naszej parafii
Szopka Bożonarodzeniowa
Nasze Adwentowe czuwanie i oczekiwanie dobiegło koń­ca. W uroczystej procesji rozpoczynającej tę świętą liturgię Pasterki, przynieśliśmy figurkę dzieciątka Jezus, aby sym­bolicznie złożyć ją w tej naszej parafialnej szopce, w żłóbeczku wyścielonym nie tylko sianem od jednego z naszych rolników, ale także karteczkami z dobrymi uczynkami, które dzieci uczestniczące w Roratach przynosiły każdego dnia, losując figurkę Matki Bożej i aniołki. Jesteśmy jako wspólnota przy­gotowani aby spotkać tej nocy przychodzącego Pana. Aby przyjąć z wiarą i ufnością orędzie ewangeliczne, Dobrą Nowinę o tym, że Bóg zamieszkał pośród nas, przyszedł do nas. To co stało się ponad 2000 lat temu, dzisiaj przeżywamy jako fakt w tej świętej liturgii. Chcemy tę liturgię przeżywać z radością i ufnością, bo Bóg nawiedza swój lud, przychodzi do każdego z nas.
Łamany opłatek wskazuje na eucharystyczne łamanie chleba i domaga się od każdego z nas zaangażowania, aby na nowo odkryć radość dawania, bezinteresownego dzielenia się z innymi, abyśmy byli dla innych dobrzy jak chleb, dając im nasz czas, zdolności, siły; i nie trzeba się bać że się zużyjemy, że nas nie wystarczy. Nie ma obawy. Jezus choć rodzi się taki mały obdarowuje sobą nas wszystkich, i wcale Go nie ubywa. Wręcz przeciwnie, jeśli my Go przyjmujemy to On jakby rośnie. Staje się obecny w nas i przez nas ogarnia ten nasz zwariowany ogłupiały nieraz świat. Czyni go bardziej Bożym i bardziej ludzkim.

Chciałbym skierować serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego abyśmy w naszej wspólnocie parafialnej mogli pięknie przeżywać i Adwent i wejść w to celebrowanie uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję ks. prof. Antoniemu, który w tych dniach wiernie dopomagał nam w posłudze. Składam na ręce pana Rybakiewicza podziękowanie Spółdzielni Mieszkaniowej za przekazanie kilku choinek do naszego kościoła, panu Robertowi Kaczorowi leśniczemu z Giełczyna za pozostałe choinki. Dziękuję także panu Dmochowskiemu za pomoc i sianko do żłóbka, księżom wikariuszom, klerykom za przygo­towanie szopki, naszym paniom: pani Ali, pani Stasi i mojej siostrze Eli za dekorację kościoła, państwu Marczykom dziękuję za pomoc przy odśnieżaniu. Dziękuję wszystkim drogim parafianom, którzy podzielili się darami na stół świąteczny Bóg zapłać, dziękuję panu Stanisławowi - organiście, panu Józefowi - kościelnemu za ich piękną posługę w liturgii.
Ks. biskup Janusz kieruje do nas swoje życzenia. Życzenia Bożonarodzeniowe skierowali do naszej wspólnoty parafialnej także inni: Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Jarosław Kotowski, Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej Ks. Andrzej Mikucki a także parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji, firm, urzędów naszego miasta. Wszystkim serdecznie dziękujemy za serdeczną pamięć, odwzajemniamy dobre życzenia naszą modlitwą. Życzymy wielu łask Bożych od Bożej Dzieciny.
Zobacz: galerię zdjęć ks. prał. dr Wojciech Nowacki
Copyright © 2009-2018 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. BOŻEGO CIAŁA W ŁOMŻY