nagłówek

Podsumowanie rekolekcji Ewangelizacyjnych - Parafia Bożego Ciała - Łomża X 2010 r.

W dniach 21 - 24 października 2010r. w parafii Bożego Ciała w Łomży odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżonków.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni przede wszystkim Panu Bogu za ten czas. Było widać jak Jego Duch ogarnia tych, którzy otwierają się na Jego działanie.

ks Dariusz Pan posłużył się do przekazania wielu pięknych treści, naszym moderatorem diecezjalnym ks. Dariuszem Krajewskim, który w bardzo konkretny i trafny sposób każdego dnia pogłębiał tematykę rekolekcji. W tym miejscu chcemy naszemu księdzu bardzo serdecznie podziękować. To była prawdziwa uczta duchowa.... zostało wypowiedzianych wiele słów, które głęboko zapadły nam w serca, myślę, że będą nam jeszcze długo towarzyszyć. Dziękujemy księże Darku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą myśl, wskazówkę i dobre rady. Jako małżonkowie bardzo potrzebujemy duchowego wsparcia.


Spróbujmy jeszcze raz wniknąć w przekazane treści.

W pierwszym dniu rekolekcji rozważaliśmy prawdę, że Bóg jest Miłością. Stworzył nas z miłości i powołał nas do miłości. Kocha nas i ma dla naszego życia wspaniały plan zbawienia. Oznacza to, że zostaliśmy przeznaczeni do wiecznego przebywania z Bogiem, do oglądania Go twarzą w twarz. Każdy z nas spotkał się w tym dniu z Panem, który kocha bezgranicznie, bezwarunkowo. Każdy z nas mógł również przytulić się do kochającego Ojca, wtulić się w Niego i poczuć bezpieczeństwo, którego nikt nie da oprócz samego Stwórcy. Ks. Dariusz w tym dniu pochylił się nad postacią św. Joanny Beretta - Molla, która była świętą żoną i kochającą matka. Oddała swoje życie bez wahania, aby uratować swoje dziecko, które zakwitło w niej, ale niestety nieubłagana choroba postawiła pod znakiem zapytania życie dziecka. Joanna bez żadnej dyskusji wybrała życie swojej córeczki... sama zgasła po jej urodzeniu. Tego dnia również mieliśmy możliwość posłuchania świadectwa małżonków. Małgorzata i Wiesław Korzep opowiedzieli nam o swoim spotkaniu z Panem- jesteśmy bardzo wdzięczni za to świadectwo.


W drugim dniu rekolekcji Pan pozwolił nam przeżyć bolesną, ale jakże wyzwalającą prawdę, że grzech oddziela nas od Niego i nie pozwala doświadczyć Bożej miłości oraz dzielić się Bożym życiem z innymi. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przeżyliśmy modlitwę małżonków. Było to bardzo piękne doświadczenie... w obecności Jezusa małżonkowie trwający razem przed Nim, mieli okazję do tego, by wypowiedzieć swoje najskrytsze myśli: dziękowali sobie, być może słowo „kocham Cię” nabrało nowego znaczenia, przepraszali się, mieli możliwość przebaczyć współmałżonkowi.... W obecności Jezusa mąż i żona powierzali Mu swoje sprawy, być może zranienia.... Pan przychodzi zawsze z konkretną pomocą i łaską. Wystarczy Mu zawierzyć, zaufać, oddać wszystkie dziedziny życia. Prawdę o naszej grzeszności przybliżał nam ks. Darek, natomiast Bernadeta i Szczepan Wójcikowie jasno zaświadczyli o tym jak Pan przychodzi do ich małżeństwa. Dziękujemy serdecznie za ich świadectwo.


W trzecim dniu rekolekcji Jezus pokazał nam, że tylko On jest jedynym rozwiązaniem naszych problemów. Tylko przez Niego możemy poznać Bożą miłość i plan jaki ma wobec naszego życia. Tylko w Jezusie możemy odkryć wolę naszego Ojca względem naszego małżeństwa. Sami nie możemy dojść do Boga. Jezus pragnie wziąć nasze troski i problemy, to z czym sobie nie radzimy. Bo w nikim innym nie ma zbawienia, tylko w osobie Jezusa Chrystusa! Bóg tak bardzo nas umiłował, że „postał na świat swojego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Po bardzo głębokiej homilii ks. Darka małżonkowie Agnieszka i Jacek Wróblewscy pokazali nam w jasny sposób jak Jezus wkroczył w ich życie. Bóg zapłać! za ich świadectwo. Przeżyliśmy również sakrament pojednania, gdzie mogliśmy dotknąć przebaczającego Jezusa. A właściwie to On dotykał nas swoim przebaczeniem... Jezus, który najpierw szuka...a kiedy znajduje z miłością bierze na swoje ramiona... przebacza. Jest to rzeczywistość, której nie da się opisać słowami. W tym miejscu chcielibyśmy również bardzo podziękować wszystkim kapłanom, którzy służyli w konfesjonale. Małżonkowie przez cały czas trwania sakramentu pojednania mieli możliwość zanurzyć się w obecności Jezusa..w Jego adoracji, w adoracji Najświętszego Sakramentu.


W czwartym dniu rekolekcji przeżyliśmy wspaniałą Liturgię Mszy Świętej o g. 12.00 w kościele parafialnym. Podczas Eucharystii zaprosiliśmy Jezusa do naszych serc. On jest tym, który daje moc nowego, pełnego życia. On jest naszym Panem i Zbawicielem! Od tej chwili nie chcemy kroczyć inną drogą! Wszyscy obecni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Dekoracja kościoła była piękna - białe lilie.... i małżonkowie trzymający się za ręce, którzy przyrzekają sobie miłość, wierność, szacunek i to, że zawsze - już na zawsze będą dbać o swoje relacje. Wierzymy mocno w to, że Jezus każdego z tych małżonków obejmował i podnosił. Nie zabrakło również świadectwa. Na zakończenie rekolekcji przyjechali do nas Hania i Staś Dymerscy - nasza ukochana para diecezjalna. Opowiedzieli o tym jak to Pan Jezus mieszka razem z nimi. Bóg zapłać za to świadectwo. Po Mszy Św. mieliśmy okazję zobaczyć montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II przygotowany przez Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”. Zaproszenie na Agapę - ucztę miłości zostało skierowane do małżonków uczestniczących w rekolekcjach, ale nie tylko. Mogli przyjść wszyscy małżonkowie, którzy zainteresowani są Wspólnotą Domowy Kościół. Witamy wszystkie nowe małżeństwa. Niezmiernie cieszymy się Waszą obecnością.


Rekolekcje zakończyły się w niedzielę.... wszystko co dobre, trochę szybko się kończy. Ale owoce tych rekolekcji trwają i będą trwać. Obyśmy ich tylko nie zmarnowali!

Dzięki Bożej łasce i rekolekcjom pragniemy Panu Bogu zawierzać nasze małżeństwa i rodziny. Chcemy być coraz lepszymi małżonkami. Chcemy, aby nasze dzieci czerpały z naszej miłości. Aby nasz dom był otwarty dla innym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Proboszcza parafii Bożego Ciała. Cieszymy się, że właśnie w tej parafii odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne dla małżonków. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać ks. Dariuszowi oraz małżonkom ze Wspólnoty Domowy Kościół - bez Was kochani trudno byłoby ogarnąć przygotowanie do rekolekcji i oprawę Liturgii. Dziękujemy jeszcze raz małżeństwom, które przyjechały ze świadectwem. Pan błogosławi każdemu TAK, a Wy od razu powiedzieliście TAK. W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować scholi, która poświęciła swój czas i zadbała o piękną oprawę muzyczną całych rekolekcji. Bardzo dziękujemy ks. Adamowi Tomaszewskiemu - naszemu moderatorowi rejonowemu, który zawsze nas wspiera pomocą, radą, modlitwą, obecnością.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początki teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen

Agnieszka i Jacek Frydrych


Zobacz stronę internetową Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej
Zobacz stronę główną Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Copyright © 2009-2019 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. BOŻEGO CIAŁA W ŁOMŻY